• Illustration

    Назва

    Документування мотиву ненависті у війні росії проти України: аналітична записка (англ)

    Дата:

    травень 2024 р.

    Напрям

    злочини на грунті ненависті 

    Ця аналітична записка була розроблена за результатами паралельного заходу в рамках Конференції ОБСЄ з людського виміру «Від пропаганди до міжнародних злочинів: розкриття вимірів ненависті у війні Росії проти України», організованого Центром «Соціальна дія» (Україна) та Кримською правозахисною групою (Україна)
    Ця публікація підготовлена за підтримки проєкту «Трансформація заради безпеки людини в Україні», що впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансується урядом Японії. Думки, позиції та оцінки, викладені в аналітичній записці, не обов'язково відображають погляди, позиції та оцінки уряду Японії, Програми розвитку ООН або інших агентств ООН.

  • Illustration

    Назва

    Мотив нетерпимості у міжнародних злочинах:посібник із документування та розслідування

    Автор_ки:

    О. Бондаренко, Д. Коваль, Я. Салахова, Ю. Угрин, І. Федорович, М. Юрлов

    Дата:

    травень 2024 р.

    Напрям

    злочини на грунті ненависті 

    Посібник підготовлений для слідчих та органів правопорядку України, а також документаторів/-ок та моніторів/-ок громадського сектору, з метою систематизації ознак злочинів на ґрунті ненависті (нетерпимості), вчинених в умовах збройного конфлікту, для полегшення їхнього виявлення, належного документування та розслідування. Посібник демонструє взаємозв’язок злочинів на ґрунті ненависті та міжнародних злочинів: воєнного злочину катування, геноциду та переслідування як злочину проти людяності — та окреслює потребу в належному документуванні всіх злочинів на ґрунті ненависті для встановлення патерну злочинів, скоєних у контексті війни, щоб надалі розслідувати та, врешті, притягнути винних до відповідальності.
    Публікація підготовлена в рамках проєкту “Врахування мотиву нетерпимості у злочинах, скоєних в контексті війни”, реалізованого ГО “Центр “Соціальна Дія” у партнерстві з ГО “Truth Hounds” за підтримки Freedom House.

  • Illustration

    Назва

    Врахування дискримінаційного мотивута збір дезагрегованих даних задля належної кваліфікації міжнародних злочинів:
    звіт за результатами дослідження

    Автор_ки:

    Я. Салахова

    Дата:

    травень 2024 р.

    Напрям

    злочини на грунті ненависті 

    Дослідження охоплює широке коло питань, включаючи методологію збору дезагрегованих даних та рекомендації щодо їх належної кваліфікації. У звіті проаналізовано наявні прогалини в практиці документування та надано конкретні пропозиції для підвищення обізнаності серед громадських організацій та правоохоронних органів.
    Публікація підготовлена в рамках проєкту “Врахування мотиву нетерпимості у злочинах, скоєних в контексті війни”, реалізованого ГО “Центр “Соціальна Дія” у партнерстві з ГО “Truth Hounds” за підтримки Freedom House.

  • Illustration

    Назва

    Дискримінація: судова практика за період 2012 – 2020 рр.

    Напрям

    недискримінація

    Публікація “Дискримінація: судова практика 2012 – 2020” містить порівняльний аналіз судових рішень за майже весь період існування антидискримінаційного законодавства в Україні. Метою цього дослідження є огляд та аналіз саме судових позовів, поданих до різних судів в Україні, де скаржники заявляли про дискримінацію, як основне чи одне із порушень своїх прав.
    Цей огляд має на меті дослідити розвиток судової практики у справах, що стосуються дискримінації, виявити, з якими скаргами українці найчастіше звертаються до суду, які є тенденції розгляду цих скарг та модельні рішення, а також сформувати рекомендації для всіх стейкхолдерів у цій темі задля вирішення основних виявлених проблем.

  • Illustration

    Назва

    Попередній огляд: місця несвободи в Україні під час війни

    Напрям

    недискримінація

    Досвід моніторингу порушення прав людини у зв’язку із конфліктом з 2014 року, а також свідчення, отримані після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, зму-сили деякі організації-члени Коаліції виокремити моніторинг ситуації з дотримання прав людини і документування воєнних злочинів, скоєних щодо осіб, які перебувають, та працівників місць несвободи, в окремий напрямок роботи. Крім цього, організації сфокусували частину уваги на тому, яких дій вжила чи не вжила влада України, щоб гарантува-ти безпеку та добробут цих людей.
    Ця робота об’єднала кількох членів Коаліції – Українську Гельсінську спілку з прав людини, громадські організації “Україна без тортур”, Центр “Соціальна дія” та Експертний центр з прав людини, до яких також приєдналась громад-ська організація “Боротьба за права”, яка є спеціалізованою організацією, що представляє спільноту осіб з інвалідністю. 
    Автори огляду вирішили підготувати попередню оцінку стану дотримання прав людини в місцях несвободи в трьох обраних областях, а також почати аналізувати дані про задокументовані на цих територіях воєнні злочини проти утримуваних осіб та/або адміністрації місць несвободи

  • Illustration

    Назва

    Методичні рекомендації для планування оцінки потреб

    Напрям

    рівність і недискримінація


    Оцінка потреб (далі – ОП) — це інструмент, який допомагає тим, хто приймають рішення, і
    розробникам політик базувати свої припущення та, відповідно, рішення, на надійних і
    підтверджених даних. Ще простіше, оцінка потреб — це процес, який покращує рішення та
    результати.

    Оцінка потреб, наприклад, у соціальних послугах, які пропонуються різним групам населення, – це структурований та системний аналіз, спрямований на виявлення та визначення пріоритетів серед унікальних потреб і вимог цих груп населення. Кінцевою метою ОП в такому випадку буде розроблення та впровадження ефективних соціальних програм і послуг, які можуть покращити добробут і якість життя людей в межах однієї чи кількох досліджуваних груп населення.

    Розроблено в межах проєкту «Сприяння соціальній згуртованості в Україні / Пункт 7" за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI).

  • Illustration

    Назва

    ВИКОРИСТАННЯ ОЦІНКИ ПОТРЕБ ЗАДЛЯ ДОТРИМАННЯ ПРАВ СПІЛЬНОТ:ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДОСЛІДЖЕННЯ

    Напрям

    рівність і недискримінація

    Збройна агресія Росії в Україні не тільки загострила ситуацію для вразливих груп, але й призвела до появи нових критеріїв вразливості, з якими стикаються люди, зокрема ті, хто були вимушені залишити свої домівки. Повномасштабне вторгнення показало, що в умовах обмеженості ресурсів ефективне планування допомоги вимагає підходу, що базується на потребах. В іншому випадку з’являтимуться додаткові ризики для значної частини населення, включаючи жінок, людей похилого віку, дітей, людей з інвалідністю тощо, а ресурс витрачатиметься неефективно.

    Маючи на меті підтримати застосування оцінки потреб та включення вразливих груп, громадська організація «Центр «Соціальна Дія» провела дослідження практик оцінки потреб в Україні та на міжнародному рівні. У цьому звіті за результатами дослідження ви знайдете кращі міжнародні практики застосування інструментів оцінки потреб з урахуванням критерії вразливості, огляд практики застосування оцінки потреб та включення вразливих груп у процеси прийняття рішень за результатами кабінетного огляду та інтерв’ю з органами влади та громадськими організаціями, а також рекомендації щодо застосування підходу, заснованого на оцінці потреб.

Made with